مقایسه امکانات، موقعیت و قیمت هتلهای جلفا

 

شاید شما به عنوان یک مسافر انتظار داشته باشید که قسمت اعظم هتلهای جلفا در مرکز شهر واقع شده باشد اما چنین نیست زیرا اغلب مراکز تفریحی یا مراکز خرید در در جاده کلیسا و مسیر میدان عاشورا تا میدان گمرک مستقر هستند و به همین دلیل رستوران ها هتل ها و مراکز رفاهی نیز در نزدیکی مراکز خرید رشد و توسعه پیدا کرده. برای مسافرانی که به شهر جلفا سفر می کنند و قصد اقامت در هتل دارند میتوان محل استقرار هتلها و سایر امکانات اسکان مسافران در جلفا  شامل کمپ سایتها، بومگردیها و سوئیتها را به چهار محدوده مهم تقسیم کرد.

محدوده نزدیک به بازار

داخل شهر 

جاده کلیسا

روستاهای جلفا

 هتلهای داخل شهر عموما از نوع هتل آپارتمان هستند. هتلهای جاده کلیسا قیمت بالاتری دارند. هتلهای نزدیک بازار جلفا به لحاظ قیمت متوسط هستند و بومگردیها ارزانتر از سایر گزینه ها هستند.

هتلهای جلفا در کدام قسمتهای شهر قرار گرفته؟

 قسمت اول یعنی محدوده نزدیک به بازار جلفا شامل حدفاصل بین میدان عاشورا و میدان گمرک است. این قسمت شامل خود میدان عاشورا و مسیری است که امتداد آن در نهایت به پارک جنگلی جلفا ختم می شود. این مسیر برای مسافران و البته برای مردم محلی و اهالی جلفا مسیر جذابی برای بازدید و پیاده‌روی است چراکه از ابتدا تا انتهای این مسیر یک کیلومتری می توان مراکز خرید (مثل مرکز خرید سیتی سنتر جلفا)، فروشگاه های بزرگ و بازار قدیمی (بازار روسها) و بازار جدید جلفا (آراز بازاری) را بازدید کرد. چند هتل در محدوده این منطقه قرار دارند:

هتل آلتین ارس- خود فلکه

هتل گیلبرتون- مسیر پیاده روی تا فلکه: 200 متر

مهمانپذیر آذربایجان- مسیر پیاده روی تا فلکه: 150متر

هتل جهانگردی جلفا- مسیر پیاده روی تا فلکه : 580 متر

خانه معلم جلفا- مسیر پیاده روی تا فلکه: 570 متر (فاصله مستقیم کمتر از 300 متر)

کاشانه مهمان روبین- مسیر پیاده روی تا فلکه: 850 متر

هتل آپارتمان مهر- مسیر پیاده روی تا فلکه: کمی بیش از 1 کیلومتر

پارک جنگلی جلفا- انتهای مسیر و نزدیک سیتی سنتر و بازار آراز

پارک شهر جلفا- مسیر پیاده روی تا فلکه: 200 متر

 

به غیر از هتل ها، مسافران می‌توانند برای اقامت از کمپ سایت ها و محل های مناسب نصب چادر برای اقامت شبانه استفاده کنند. پارک جنگلی جلفا، پارک شهر، پارک کوهستان جلفا و پارک درنا امکانات مناسبی برای چادر زدن و اقامت شبانه مسافران دارد. آلاچیق های مناسب برای نصب چادر به صورت سرپوشیده و سرویس بهداشتی در داخل پارکها موجود است. در این بخش از شهر و محدوده نزدیک بازار جلفا پارک شهر و پارک جنگلی دو گزینه بسیار مناسب برای اقامت در چادر هستند. فقط حواستان باشد زیپ چادر را باز نگذارید که پشه های جلفا در طول شب شما را بیخواب نکنند.

محدوده داخل شهر جلفا نیز شامل هتلهای زیر است. داخل شهر نیز شما امکان خرید از فروشگاههای مختلف را دارید که به زودی در صفحه فروشگاههای داخل شهر جلفا آنها را معرفی میکنیم. این مراکز خرید و مغازه ها مثل محدوده میدان عاشورا تا میدان گمرک یا مسیر جاده کلیسا متراکم نیستند. هتلهای جلفا در این قسمت در محدوده ای به شعاع کمتر از 300 متر واقع شده اند. حتی هتل چهارستاره ارس و هتل رستوران چیپال نیز که سمت دیگر جاده واقع شده اند فاصله بسیار کمی از این هتلها دارند.

هتل چیپال

هتل تاج جلفا

هتل آپارتمان ارس

هتل پوررستمی

هتل آپارتمان باقری

هتل خانوادگی لاله

مسیر جاده کلیسا در واقع مسیری هست که از شهر جلفا به کلیسای سنت استپانوس ادامه دارد. به دلیل جذابیت کلیسا برای گردشگران جلفا طی چند سال گذشته در امتداد این مسیر مراکز خرید هتل رستوران و پارک برای رفاه حال مسافران راه اندازی شده است یعنی شما با حرکت از جلفا به سمت کلیسا در مسیر خود می توانید از چند مرکز خرید بزرگ من جمله مرکز خرید ستارخان ارس، پارک درنا، رستوران خواجه نظر و چند جاذبه تاریخی دیگر دیدن کنید و حتی می توانید در یکی از هتل های این مسیر اقامت داشته باشید. در مسیری به طول کمتر از سه کیلومتر میتونانید هتلهای مسیر جاده کلیسا را ببینید که عبارتند از:

هتل ۴ ستاره ارس

لطفاً دقت کنید هتل ۴ ستاره ارس، هتل آپارتمان ارس و هتل آلتین ارس را با یکدیگر اشتباه نگیرید کلمه ارس در بسیاری از نامگذاری های شهر جلفا و سایر شهرهایی که در حاشیه رود ارس واقع شده‌اند زیاد استفاده میشود.

هتل خزر جلفا

هتل نارنجستان جلفا

هتل کوهستانی ارس یا مجتمع ویلایی پارک کوهستان

هتل امپریال ارس

پارک درنا یا پارک ساحلی جلفا

پارک کوهستان جلفا

هر دو از کمپ سایتهای محبوب مسافران برای نصب چادر و اقامت در کنار رود ارس هستند

اقامتگاههای سنتی جلفا و یا به اصطلاح بومگردی ها همانطور که از نامشان پیداست حال و هوایی متفاوت از هتل ها و سوئیت ها برای شما به ارمغان می آورند. درحال حاضر دو اقامتگاه بوم گردی در جلفا آماده ارائه خدمات به مسافران عزیز هستند.

 اقامتگاه بوم گردی آنیل یا جلوه ارس

 اقامتگاه بومگردی روستای گلفرج

تجربه اقامت در یک بوم گردی یا اقامتگاه سنتی متفاوت از اقامت در هتل است. در اغلب اقامتگاه های سنتی شما می توانید از امکان خوردن غذای محلی، چای ذغالی و محصولات ارگانیک تهیه شده در روستاها بهره مند شوید. طبیعتاً محل استقرار اقامتگاه های سنتی و بوم گردی بر خلاف هتل ها به دور از فضای شهری و با فاصله از مراکز خرید خواهد بود. برای کسانی که دوست دارند با حال و هوای مردم منطقه و سبک زندگی روستایی بیشتر آشنا شوند قطعاً هیچ راهی بهتر از اقامت در یکی از این بومگردی ها نخواهد بود. چون فقط در این فضاست که فرصت گپ و گفت با مردم محلی در فضای آرام برای شما فراهم است.

هتلهای پنج ستاره جلفا

هتلهای چهار ستاره جلفا

هتلهای سه ستاره جلفا

هتلهای یک ستاره جلفا

مهمانپذیرهای جلفا

هتل آپارتمان های جلفا

اقامتگاههای سنتی و بومگردی جلفا

کمپ سایتهای جلفا

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از هتلهای جلفا کافیست روی عکس آن کلیک کنید